Markéta Peggy Marvanová

Peggy Marvanová

Markéta Peggy Marvanová

Markéta Marvanová má ráda extrémy: na kole ujela 4418 km ze severu na jih Ameriky, s přítelem Adamem Záviškou se vydala do Laponska, kde ušli 1049 km za 27 dnů a 13 hodin.

O mně

Mým cílem není se dostat na Olympiádu a nebo snad trhat světové rekordy. Jsem jen samotářský tvor, který touží prožívat co nejvíce svého času mimo civilizaci. Toužím po dobrodružství a mnohdy se kvůli tomu dostanu do situací, které mě dovedou až k pláči. Soustředit myšlenky při pocitu osamění a uvědomění si, že slzy člověku z problému nepomohou... je pro mne velmi těžké. Někdy musím zavřít oči a posadit se, protože mi strach sevře hruď a já nemohu popadnout dech. Je velmi těžké popsat, jak vyčerpávající jsou pro mne tyto situace a při návratu ze svých cest cítím, že už nikdy nechci zažít strach a samotu. Pak se ve mě ale vždy něco zlomí, a já se jako závislák musím znovu vydat do těch divokých a opuštěných krajin. Je to jako nemoc a nebo droga, která mě ničí ale já ji i přesto musím užít znovu a znovu v ještě větším množství.

Lidé kolem často tyto cesty obdivují a skládají mi poklony za mé úspěchy. Díky nim mám pocit, že moje odhodlání dokázat nezvladatelné, zvítězit sama nad sebou a vypořádat se s nástrahami přírody, má smysl. Mou touhou je ukázat lidem cestu jak se vypořádat s problémy, motivovat je k pohybu a dokázat jim, že není nic krásnějšího než pocit pravé lásky a štěstí.

Ten pocit, když už nemohu, ale přesto musím... Ta bezmoc, když mám strach, halucinace, padám k zemi únavou, ale musím jít dál, abych unikla svému strachu. Příroda je silný soupeř, ale já se v její velikosti cítím jako doma, jako divoké zvíře a svobodná dívka.

Mým životním cílem je přinášet radost do životů ostatních lidí a učit je prožívat svou existenci naplno, tak jako já.