07/02/2019

HORSKÝ BĚH MŮŽE BÝT PRO KAŽDÉHO

program večera

18:00 - 19:15 Tomáš Bystřický - od šutru až nad mraky
19:30 - 20:15 Jiří Gruntorád - trénink dle tepové frekvence
20:15 - 21:00 Radim Šlachta, My Sasy -
21:15 - 22:00 Martin Marek, obuv a další vybavení, Inov-8
22:15 předpokládaný konec večera

Tomáš Bystřický
Univerzální atlet. Dokázal vyhrát Pražskou stovku - 130 km dlouhý ultramaraton, zároveň je mistrem světa v letním biatlonu, kdy se běží v kuse jenom 400 m. Umí solidně zaběhnout Vertikální Km, který trvá jen pár desítek minut, ale má za sebou i velmi slušné umístění na 8 denním etapáku TransAlpine Run.

Od šutru až nad mraky

Chcete vědět, jak Tomáš trénuje a kolik toho naběhá, aby si udržel vysokou výkonnost a zároveň se běháním pořád bavil? Který závody má nejradši a proč?

Témata: horský běh, skyrunning, biatlon, trailrunning, skialpy, šutr, horská výzva

Jiří Gruntorád
Fitness a běžecký trenér s dvacetiletou praxí jak v individuálních, tak skupinových trénincích. Jeho koníčkem je posouvat lidi dále a dělat jim život příjemný po všech stránkách. Řídí se heslem: „Když nejde o život, jde o hovno“.

Trénink dle tepové frekvence

Trénink podle tepové frekvence - tepová frekvence, alias tepovka je jedna z veličin, která se dá dnes lehce měřit a lze s ní velmi dobře pracovat při tréninku. Jak a kde by se měla pohybovat, čím ji měřit a má trénink podle tepovky nějaká omezení? Popovídáme si o tom a posuneme vaše tréninky opět o kousek dále!

Radim Šlachta

mySASY founder a CEO
Po doktorátu z fyziologie zátěže a cca 20 letech vědecké a pedagogické kariéry opustil akademickou sféru, aby zkusil poznatky aplikovat v praxi. Začal několikaletým působením v roli vedoucího kliniky sportovní medicíny Agel Sport Clinic a pak se rozhodl pro samostatnou cestu. Založil mySASY a.s., kde se snaží zúročit všechny dosavadní poznatky a schopnosti při vývoji a rozjezdu businessu se systémem, který má světové ambice. Stejně často jako v kanceláři ho můžete potkat na běžkách či na skalách moravského krasu a zbytku světa

systém mysasy

Variabilita srdeční frekvence přináší po 50 letech technologickou revoluci do řízení sportovního tréninku. mySASY je český systém, který navazuje na 20 let vědeckého výzkumu jeho autorů. Používá vlastní originální řešení, které je dnes výrazně přesnější a efektivnější než konkurence. Po prvních dvou letech působení ve vrcholovém sportu se dnes mySASY stává dostupným nástrojem pro každého, kdo to s tréninkem a sportem myslím je trochu vážně. Zjistěte proč a jak systém využít k posunutí vlastních limitů.

Martin Marek

Srdcem orienťák, duší multisportovec.
Asociální týpek, kterého nebaví leštění ega na závodech, raději se sám ztratí někde v horách, mimo dosah civilizace. Pořadatel řady závodů, běžeckých workshopů, ryze běžeckého festivalu, duchovní otec virtuální běžecké série TRAILTOUR, předseda klubu, trenér mládeže, manžel a otec dvou dcer. Profesně obuvnický technolog, který se již 10 let snaží vytvářet dění kolem inov-8.

Jak vybírat běžecké vybavení nejen do hor

Není bota jako bota. S běžeckými botami je to stejné jako s lyžemi, nebo jízdními koly - žádné dvě nejsou stejné a každá slouží jinému účelu. Společně se podíváme na to, jaké jsou nejdůležitější rozdíly mezi jednotlivými botami a jak vybrat to nejlepší pro své potřeby. Kromě bot přijde řeč i na další vybavení jako jsou batohy, hole, nebo oblečení... zkrátka vše, bez čeho se při běhu v horách neobejdete.

Rock point Horská výzva

Krátká pozvánka na jeden z nejpopulárnějších seriálů trailových běhů v ČR. 


Místo konání: Zastupitelský sál radnice Brno-Střed, Dominikánská 264/2 (pozor - nejedná se o Dominikánské nám. a Novou radnici! Ať nebloudíte...)
Začátek: v 18:00
Kapacita: 120

Vstupné: předprodej 195 Kč / na místě 220 Kč
Vstupenky na místě již nemusí být!
Snížené vstupné 175 Kč / na místě 200 Kč pro členy Alpenvereinu registrované kanceláří OEAV.CZ.
Platnou kartičku s sebou.Hlavní partner večera

Rock Point


specialista na outdoorové kurzy - ck v-tour

V rámci nabídky outdoorových kurzů vás zkušení instruktoři naučí všechny nezbytnosti potřebné k bezpečnému pohybu v horách a k minimalizaci rizik s ním spojených.
* ledovcové kurzy
* ferratový kurz
* sněžnicový kurz

Kompletní nabídku kurzů naleznete na našem webu